۱۴۰۳ سه شنبه ۲۶ تیر

موسس توییتر از حمایت از ایلان ماسک پشیمان شد

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS،ایلان ماسک دیگر بهترین راه‌کاری نیست که جک دورسی به آن برای اداره توییتر اعتماد دارد. هنگامی که کاربران در بلو اسکای از دورسی پرسیدند: آیا احساس می‌کند که ماسک ثابت کرده است بهترین مدیر ممکن برای توییتر بوده است، پاسخ داد: این طور فکر نمی‌کند. دورسی درباره ماسک نوشت: نه، تصور نمی‌کنم  پس از این که ایلان ماسک متوجه شد زمان بندی بدی داشته است، درست عمل کرده باشد. همین طور تصور نمی‌کنم که هیات مدیره باید مجبور به فروش می‌شد. همه چیز بهم ریخت.

جک دورسی که یکی از موسسان و مدیرعامل سابق توییتر لسا، اکنون شبکه اجتماعی بلواسکای را به عنوان رقیب جدید توییتر راه اندازی کرده است.

رفتار ایلان ماسک از پیش از خرید توییتر و پس از آن، انتقاد مدیران صنعت فناوری و کاربران توییتر را برانگیخت و برخی، این پلتفرم را در واکنش به رویکرد ماسک، بایکوت کردند.

اما در فرآیند خرید پرآشوب توییتر، ایلان ماسک می‌توانست با پرداخت یک میلیارد دلار خسارت، قرارداد خرید را برهم زند. اما او خرید ۴۴ میلیارد دلاری این شرکت شبکه اجتماعی را در اکتبر گذشته کامل کرد. دورسی سهم خود در توییتر را حفظ کرد.

جدیدترین انتقاد دورسی از توییتر، تغییر ۱۸۰ درجه ای موضع سال گذشته مدیرعامل سابق توییتر است که پیش از این، ایلان ماسک را تمجید کرده است.

دورسی در یک رشته توییتر که آوریل سال گذشته پیش از کامل شدن قرارداد خرید توییتر ارسال کرده بود، از نگرش ایلان ماسک برای توییتر حمایت کرده و گفته بود هدف ماسک از تبدیل این پلتفرم شبکه اجتماعی به یک پلتفرم حداکثر قابل اعتماد و کاملا فراگیر، هدف درستی است.

او نوشته بود: در اصل، معتقد نیستم که هر کسی باید مالک توییتر باشد یا آن را اداره کند. توییتر می‌خواهد یک کالای عمومی در سطح پروتکل باشد نه یک شرکت. برای حل مشکل شرکت بودن توییتر، ایلان ماسک بهترین راه‌کاری است که به آن اطمینان دارم. من به هدف او برای گسترش نور آگاهی اطمینان دارم.

اما از زمانی که توییتر توسط ایلان ماسک خریداری شده است، نفرت پراکنی در این پلتفرم افزایش پیدا کرده است. در حالی که ایلان ماسک قول داد یک شورای نظارت بر محتوا به منظور تشخیص چگونگی و حذف پست‌های نامناسب، ایجاد خواهد کرد، چنین شورایی اعلام نشده است. وی همچنین یک نظرسنجی از کاربران توییتر برگزار کرد و از آنها پرسید که آیا باید از مدیرعاملی این شرکت کناره گیری کند و پس از رای حداکثری کاربران به استعفای او، با وجود این که گفته بود به نتایج این نظرسنجی عمل خواهد کرد، همچنان مدیرعامل آن مانده است.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، با وجود بی‌نظمی که پس از خرید توییتر توسط ایلان ماسک به وجود آمد، این پلتفرم که مدت‌ها موفق نشده بود سودآوری را حفظ کند، موفق شد در وضعیت سر به سر و بدون سود و زیان بماند.

 

نظرات : 0

ثبت نظر

55814