۱۴۰۳ سه شنبه ۲۶ تیر

رکود در اوپو قربانی گرفت

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS،  این شرکت که یکی از برندهای تلفن هوشمند پرفروش چین است، اعلام کرد فعالیت واحد زکو (Zeko) که در سال ۲۰۱۹ راه اندازی شده بود را متوقف خواهد کرد. محصولات زکو شامل تراشه ماری سیلیکون ایکس بود که که تصاویر برای عکس‌ها و ویدئوهای ضبط شده در تلفن‌های هوشمند را بهبود می‌دهد.

نماینده اوپو اعلام کرد به دلیل ابهامات در اقتصاد جهانی و صنعت تلفن هوشمند، ما مجبوریم تغییراتی را برای توسعه بلندمدت انجام دهیم.

بازار تلفن هوشمند چین که بزرگترین بازار جهان است، با محتاط شدن مصرف کنندگان در خریدهای بزرگ حتی پس از این که محدودیت‌هایی کرونایی سخت گیرانه حذف شدند، همچنان در تلاش برای احیا از بدترین رکود خود است.

طبق آمار شرکت تحقیقاتی Canalys، فروش تلفن هوشمند در سال ۲۰۲۲، به میزان ۱۴ درصد کاهش پیدا کرد و مجموع فروش برای نخستین بار در یک دهه گذشته، به پایین ۳۰۰ میلیون دستگاه رسید. در سه ماهه نخست، مجموع فروش تلفن هوشمند بر مبنای سالانه، ۱۱ درصد کاهش یافت و به ۶۷.۲ میلیون دستگاه رسید که پایین‌ترین رکورد سه ماهه از سال ۲۰۱۳ بود.

پس از این که تحریم‌های آمریکا، واحد تلفن هوشمند شرکت هواوی را فلج و فروش قطعات اصلی به این شرکت را ممنوع کرد، اوپو و رقیبان چینی این شرکت نظیر شیائومی، با هدف خودکفایی واحدهای طراحی تراشه تشکیل دادند.

بر اساس گزارش رویترز، اوپو متعلق به شرکت "بی بی کی الکترونیکس" است که مالک برند تلفن هوشمند ویوو (Vivo) هم است.

 

نظرات : 0

ثبت نظر

53962