۱۴۰۳ سه شنبه ۲۶ تیر

معافیت مالیاتی کسب‌وکارهای اینترنتی در صورت استفاده از سکوهای داخلی

 ICTPRESS - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از مصوبه هیات دولت برای معافیت مالیاتی کسب و کارهای اینترنتی در سکوهای بومی خبر داد.

 


به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات  صبح امروز چهارشنبه ۳۱خردادماه در حاشیه نشست هیأت دولت با اشاره به مصوبه‌ای جهت تسهیل فعالیت در سکو ها و پلتفرم‌های داخلی گفت: دولت مصوبه‌ای برای تسهیل کسب‌وکارهای اینترنتی ارائه داده است که بر اساس آن، کسب‌و‌کارهایی که تا پایان ۱۴۰۱ کد مالیاتی نداشته و اظهارنامه مالیاتی امضا نکرده‌اند، از معافیت مالیاتی برخوردار می‌شود که این اقدام، امکان خوبی است تا در صفحه‌های داخلی فعالیت کنند.

 

 

وی افزود: یکی از مشکلاتی که در مهاجرت کسب و کارهای اینترنتی از سکوهای خارجی به سکوهای داخلی وجود داشت این بود که در آنجا مالیاتی پرداخت نمی‌کردند و وقتی به سکوی داخلی مهاجرت می‌کردند نیاز به پرداخت مالیات بودند در این راستا دولت تسهیلاتی فراهم و معافیت مالیاتی را برای کسب و کارها تصویب کرد.

زارع پور در پایان گفت: کسانی که اظهارنامه مالیاتی و کسب و کار فیزیکی و مجازی دارند در صورتی که صورت‌های مالی شأن را در کسب و کار بر خط و کسب و کار غیر بر خط جدا کنند، آن بخش از فعالیت شأن که در سکوهای اینترنتی خرید و فروش داخلی انجام می‌شود مشمول معافیت مالیاتی خواهد شد که اتفاق بزرگی برای رونق کسب و کارهای اینترنتی بر بستر سکوها و پلتفرم‌های بومی است.

وی همچنین در خصوص برنامه صنعت فضایی کشور گفت: ما برنامه ۱۰ ساله صنعت فضایی کشور را سال گذشته در شورای عالی فضایی تصویب کردیم و آقای رئیس جمهور آن را ابلاغ کرد. بر اساس آن در برنامه هفتم توسعه بندهایی پیشنهاد کردیم که الزامات قانونی لازم برای تحقق برنامه ۱۰ ساله صنعت فضایی کشور در آن پیش بینی شود، امیدواریم این صنعت تقویت شود تا زیر ساخت‌های حقوقی لازم برای برنامه ۱۰ ساله صنعت فضایی کشور را هم داشته باشیم.

وزیر ارتباطات در ادامه با اشاره به فعالیت شبانه روزی جهت افزایش سرعت اینترنت گفت: در طرح فیبر نوری در حال حاضر حدود ۳ و نیم میلیون نفر تحت پوشش فیبر نوری قرار گرفته اند که بنابراین سرعت اینترنت در شهرهایی که سرویس فیبر نوری ارائه شده به هزار مگا بیت بر ثانیه رسیده و در حال حاضر میانگین سرعت ۱۲ مگابیت بر ثانیه است .

وی افزود :در حال حاضر فیبر نوری در بیش از ۱۰۰ شهر شروع شده که تلاش می شود تا آخر سال ۸ میلیون نفر تحت پوشش فیبر نوری قرار بگیرند.

 

 

نظرات : 0

ثبت نظر

53854