۱۴۰۳ سه شنبه ۲۶ تیر

رونمایی از خودروهای پرنده شگفت‌انگیز در نمایشگاه CES 2024 + فیلم

ICTPRESS - خودروهای پرنده به نوعی به تم نمایشگاه فناوری CES تبدیل شده‌اند و شرکت اکس‌پنگ (Xpeng) در نمایشگاه امسال از دو خودروی پرنده خود رونمایی کرده است.

 

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از ورج، اکنون بخش AeroHT اکس‌پنگ که نمی‌خواهد کاری منطقی مانند خودرو سوپرنال هیوندا انجام دهد، از یک خودروی پرنده مفهومی عمودپرواز همچنین یک خودرو شاسی بلند ماژولار که آن را «ناو هواپیمابر زمینی» (Land Aircraft Carrier) می‌نامد رونمایی کرده است.

مفهوم خودروی پرنده، چشم‌اندازی از وسیله نقلیه‌ای است که می‌تواند از حالت رانندگی جاده‌ای به حالت پروازی تغییر کند و بنابراین رانندگان آن می‌توانند به هوا پرواز کنند. در حالت زمینی، خودرو اجزای پرنده خود را جمع می‌کند، اما با تغییر حالت به پرواز، بازوها باز می‌شوند تا امکان برخاستن و فرود عمودی فراهم شود. مشکل اینجاست که با وجود اینکه نمونه اولیه آن با وزن تقریبی دو تُن در سال ۲۰۲۲ آزمایش شد، به نظر می‌رسد که این خودرو در حال حاضر شانس بسیار کمی برای تبدیل شدن به واقعیت داشته باشد.

 

 

آنچه که احتمال وقوع آن بسیار بیشتر است، عرضه «ناو هواپیمابر زمینی» است که در پایان سال جاری میلادی برای پیش خرید در دسترس خواهد بود. طراحی دو قسمتی این خودرو نیز به کاربر اجازه می‌دهد بین حالت زمینی و هوایی جابجا شود. اما به جای اینکه وسیله نقلیه بازوهایش را باز و پرواز کند، قسمت عقب آن باز می‌شود تا یک ماژول هوا خارج شود.

ماژول زمینی هیبریدی سه محوره و شش چرخ دارای فضایی برای حداکثر پنج سرنشین است.

نظرات : 0

ثبت نظر

76291