۱۴۰۳ پنجشنبه ۰۳ خرداد

رهبری پیوسته تلویزیون‌های OLED ال‌جی در بازار تلویزیون در نیمه اول سال 2023

ICTPRESS - بر طبق تحقیقات بازار انجام شده توسط شرکت Omdia، ال‌جی در شش ماه اول سال بر اساس مجموع کالای ارسالی بیش از 55 درصد از بازار جهانی تلویزیون‌های OLED را به خود اختصاص داده است. 

 

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از روابط عمومی ال‌جی در ایران، ال‌جی اکنون به عنوان یکی از شرکت‌های پیشگام و مشهور در زمینه تولید تلویزیون‌های OLED، دهمین سالگرد نوآوری خود را در چنین فضایی جشن می‌گیرد و بار دیگر از تاج پادشاهی خود در قلمرو تلویزیون‌های پریمیوم دفاع کرده و جایگاه تلویزیون‌های LG OLED را به عنوان نقطه اوج تلویزیون‌های پریمیوم تحکیم می‌کند.
ترند "هر چه بزرگ‌تر بهتر" همچنان در بازار تلویزیون برتری دارد و این خبر بسیار خوبی برای ال‌جی است. با روی آوردن تعداد بیشتر و بیشتری از مردم به تهیه تلویزیون‌های سایز بزرگ برای فضای زندگی خود، مدل‌های 75 اینچی به بالا به بیش از 4/11 درصد از کل تلویزیون‌های OLED فروخته شده رسیده در حالی که نرخ رشد متوسط ارسال به مشتریان سالانه بیش از 90 درصد نسبت به 5 سال گذشته رشد کرده است. ال‌جی در این ترند رو به رشد با رقم چشمگیر 2/64 درصد از کل تلویزیون‌های 75 اینچی OLED با حفظ جایگاه برتر خود به سلطه بر بازار ادامه می‌دهد.
ال‌جی با هدف پاسخ به موج جدید تقاضا برای تلویزیون‌های بزرگ و پریمیوم در نیمه دوم سال 2023 از تلویزیون خارق‌العاده LG SIGNATURE OLED M (مدل 97M3) در ماه جولای رونمایی کرد که اولین راه‌کار وایرلس 4K  120 هرتز در جهان برخوردار بوده و دستیابی مشتریان به آزادی عمل در انتخاب جای تلویزیون را آسان‌تر می‌کند. 
ال‌جی موجی از 10 میلیون دستگاه تلویزیون (OLED و LCD) را در جهان به راه انداخت که به شرکت کمک کرد 2/16 درصد از درآمد تلفیقی بازار جهانی تلویزیون را از آن خود کند.
علی‌رغم رکود بازار جهانی، تلویزیون ال‌جی بر تقویت مدیریت موجودی خود و تضمین سود بالاتر پافشاری کرد و به صورت فعالانه رویکردی استراتژیک را برای نمایشگرهای پریمیوم و بسیاربزرگ خود در پیش گرفت و این تعهد به طور قابل توجهی جواب داده است؛ به طوری که فروش تلویزیونهای OLED ال‌جی اکنون حدود 30 درصد از درآمد کلی این شرکت را تشکیل می‌دهند.
مجموع تلویزیون‌های ارسالی در نیمه اول سال 2023 بیش از 92 میلیون دستگاه بود که با عملکرد نیمه اول سال گذشته متناسب بود. بخش تلویزیون‌های OLED که چند سالی است که توسط ال‌جی رهبری می‌شود در سال جاری تا همین لحظه از رکورد 2 میلیون ارسال عبور کرده است که برای ادامه سال 2023 بسیار خوب است. 
تلویزیون‌های OLED پس از کسب 3/9 درصد از کل درآمد تلفیقی در نیمه اول سال به تسلط خود بر بازار جهانی ادامه می‌دهند. در حالی که Omdia پیش‌بینی می‌کند تلویزیون‌های OLED بیش از این خواهند درخشید و حداقل 43 درصد از سهم درآمد از میان تلویزیون‌های پریمیوم‌ بالای 1500 دلاری را به خود اختصاص خواهند داد. 

نظرات : 0

ثبت نظر

12430