۱۴۰۲ یکشنبه ۱۳ اسفند

چین ربات انسان‌نما با قابلیت دید ۳۶۰ درجه ساخت؛ رقیبی برای ربات تسلا + فیلم

ICTPRESS - یک شرکت چینی ربات انسان نمایی ساخته که می تواند با حداکثر سرعت ۵ متر برثانیه حرکت کند و محیط خود را به طور ۳۶۰ درجه ببیند.

 

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از نیواطلس، شرکت چینی یونیتری (Unitree) نخستین ربات انسان نما و دوپای خود به نام «یونیتریH1» را معرفی کرد؛ این ربات انسان نما که قرار است با قیمتی کمتر از ۹۰ هزار دلار عرضه شود، رقیبی برای ربات های تسلا، فیگور و آجیلیتی رباتیکس به حساب می آید.

«یونیتریH1» با ارتفاع ۷۱ اینچ و وزنی حدود ۴۷ کیلوگرم عرضه می شود و می تواند باری تا وزن ۳۰ کیلوگرم را حمل کند.

مفاصلی در لگن، زانو و مچ پا به پاهای ربات تا ۵ درجه آزادی حرکت می دهد؛ از سوی دیگر مفاصل در شانه و آرنج نیز در کل ۴ درجه آزادی دارند.

موتورهایM107 این شرکت، ۳۶۰ Nm گشتاور برای هر مفصل فراهم می کنند؛ همچنین شرکت قصد دارد انگشتانی انعطاف پذیر برای ربات بسازد.

«یونیتریH1» با کمک دوربین حسگر عمق RealSense D435i متعلق به اینتل و همچنین یک ماژول Livox MID360 LiDAR می تواند ۳۶۰ درجه محیط اطراف خود را ببیند.

میکروپردازشگر Dual Intel Core i7-1265U بازده واقعی از این ابزارها تحلیل می کند و به ربات اجازه می دهد روی سطوح ناهموار با سرعت ۱.۵متر بر ثانیه راه برود؛ شرکت یونیتری تخمین می زند ربات انسان نمای یادشده می تواند با حداکثر سرعت۵ متر برثانیه حرکت کند.

انرژی مورد نیاز برای ربات به وسیله یک باتری لیتیومی ۸۶۴ وات ساعتی تامین می شود.

 

نظرات : 0

ثبت نظر

19131