۱۴۰۲ یکشنبه ۱۳ اسفند

نگاهی به تلویزیون OLED T 4K پریمیوم ال‌جی؛ نخستین تلویزیون OLED شفاف بی‌سیم جهان

ICTPRESS - شرکت ال‌جی در نمایشگاه CES 2024 از نخستین تلویزیون OLED شفاف جهان که 77 اینچی و مجهز به فناوری انتقال بی‌سیم تصویر و صدا است، رونمایی کرد.

 

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از روابط عمومی ال‌جی در ایران، این شرکت یک تلویزیون 77 اینچی OLED با وضوح 4K و فناوری انتقال بی‌سیم صدا و تصویر معرفی کرد؛ این تلویزیون همچنین دارای یک صفحه کنتراست است که در جعبه‌ای در پایه پشتی قرار دارد، با فشاردادن دکمه‌ای در ریموت، بالا می‌آید و تلویزیون را از حالت شفاف خارج می‌کند تا به یک نمایشگر معمولی تبدیل شود.

LG SIGNATURE OLED T  یک شاهکار واقعی فناوری است که ترکیبی از صفحه نمایش OLED 4K  شفاف و فناوری انتقال بی‌سیم ویدیو و صوت LG است تا تجربه صفحه نمایش را به روش‌هایی که قبلاً امکان پذیر نبود تغییر دهد.

OLED T دنیایی از پتانسیل تقریباً نامحدود را باز می‌کند و به کاربران آزادی بی سابقه ای برای چیدمان دقیق فضای زندگی خود می‌دهد. این ویژگی با کیفیت تصویر و عملکرد کلاس جهانی LG OLED که توسط پردازنده جدید α (Alpha) 11 AI تقویت شده است، تکمیل می‌شود. OLED شفاف LG برنده پنج جایزه نوآوری CES 2024، از جمله افتخار بهترین نوآوری است.

 

 

LG SIGNATURE OLED T  کاربران را از یک صفحه سیاه غالب که با دکور خانه آنها رقابت می‌کند، آزاد کرده است. با حفظ اندازه صفحه نمایش 77 اینچی، OLED T و نمایشگر شفاف نوآورانه آن به طور یکپارچه با محیط خود هماهنگ می‌شود. تقریباً وقتی خاموش است نامرئی است و با محیط ترکیب می‌شود و کاربران را از مشکل قدیمی «چه باید با صفحه نمایش بزرگ سیاه» خلاص می‌کند. صفحه شفاف زیبای تلویزیون همچنین به بزرگتر شدن فضای فرد کمک می‌کند و حس باز بودن ایجاد می‌کند.

LG OLED T  منحصر به فرد، از امکانات جدید زیادی برخوردار است، از محل قرارگیری آن در اتاق گرفته تا انواع تجربیات کاربری که LG اکنون می‌تواند ارائه دهد.

صفحه نمایش OLED شفاف آن محدودیت‌های معمول تلویزیون‌های معمولی را برطرف می‌کند. دیگر نیازی نیست که تلویزیون به دیوار تکیه داده شود. در عوض، کاربران می‌توانند OLED T را در وسط اتاق قرار دهند تا به عنوان یک دکوراتور یا آن را در برابر پنجره قرار دهند بدون اینکه مانع دید بیرون شود. جعبه Zero Connect همراه که از فناوری انتقال بی‌سیم پیشرفته LG برای ارسال تصاویر و صداهای 4K  به OLED T استفاده می‌کند، همچنین به کاربران امکان می‌دهد تلویزیون خود را در هر مکانی قرار دهند، صرف نظر از اینکه پریز برق در اتاق کجا قرار دارد. با عدم وجود کابل بین جعبه Zero Connect وOLED T، کاربران می‌توانند از محیط تماشای بدون سیم و بدون سیم لذت ببرند.

 

 

علاوه بر این، طراحی مدولار LG OLED T روش‌های نصب متنوعی را امکان پذیر می‌کند. OLED T در حالت مستقل، به دیوار تکیه داده شده یا به دیوار نصب شده است. کاربران می‌توانند با اضافه کردن پایه یا قفسه‌های شناور در هر دو طرف صفحه نمایش، مطابق با سلیقه و ترجیحات منحصر به فرد خود سفارشی‌تر کنند.

OLED شفاف LG به صاحبان آن اجازه می‌دهد تا با تجربه‌های دوگانه مشاهده؛ شفاف و کدر، اشکال جدیدی از سرگرمی و استفاده را کشف کنند. OLED T با ویژگی Always-On-Display (AOD) تبدیل به یک بوم دیجیتال شفاف برای نمایش آثار هنری، فیلم‌ها یا عکس‌ها می‌شود. محتوایی که روی صفحه شفاف نمایش داده می‌شود به نظر می‌رسد در هوا شناور است، اما همزمان با فضای اطراف ترکیب می‌شود و یک اثر بصری جذاب و اتمسفری ایجاد می‌کند. یک گزینه دیگر ویژگی T-Bar است که یک نوار اطلاع رسانی مفید را در قسمت پایین صفحه نمایش اجرا می‌کند. T-Bar اعلان‌های خبری، به روز رسانی‌های آب و هوا یا عنوان آهنگ‌های در حال پخش را نمایش می‌دهد در حالی که بقیه صفحه نمایش یک نمای واضح و بدون مانع از فضای پشت آن را ارائه می‌دهد.

برای مشاهده تصویری کامل در OLED، فقط کافی است یک دکمه را فشار دهید تا صفحه نمایش کنتراست را بالا ببرید. به این ترتیب، کاربران می‌توانند به طور لحظه ای برای بهره مندی کامل از کیفیت تصویر بهبود یافته LG OLED از طریق پردازنده جدید α (Alpha) 11 AI با عملکرد AI 4 برابر بیشتر سوئیچ کنند. این یک بهبود 70 درصدی در عملکرد گرافیکی و سرعت پردازش 30 درصد سریعتر نسبت به نسل قبلی ارائه می‌دهد. OLED T بهترین تجربه‌های صفحه نمایش شفاف و رنگارنگ را با یک کلیک دکمه ارائه می‌دهد.

نظرات : 0

ثبت نظر

83200