۱۴۰۲ یکشنبه ۱۳ اسفند

طرح‌های جدید مخابراتی رونمایی شد

ICTPRESS - مراسم رونمایی و بهره‌برداری از طرح‌های مخابراتی روز چهارشنبه ۱۸ بهمن‌ماه با حضور وزیر ارتباطات برگزار شد.

 

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، مجید سلطانی مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در مراسم افتتاح پروژه های عمرانی مخابرات گفت: ایجاد شبکه FTTH منطقه خراسان شمالی شهر شیروان، ایجاد شبکه FTTC منطقه لرستان شهر نورآباد، پروژه تجمیع استان خوزستان و بهره برداری از بخش اکتیو شبکه FTTH از جمله پروژه هایی است که افتتاح شده است.

 

 

وی در خصوص تغییر تحولات و انجام کار خاص به منظور نزدیک شدن به انتخابات افزود: در انتخابات قبلی تا انتخابات فعلی تحول زیادی در بخش ارتباطات ثابت و سیار داشتیم. از همین رو نقاط ضعف را رفع و درحال حاضر تفاهم نامه ای با وزارت کشور امضا کردیم. فیبر نوری را در فرمانداری و بخشداری ها توسعه دادیم به طوری که از ۴۷۹ فرمانداری تا قبل از اجرای فیبر نوری ۳۲۷ اتصال وجود داشت و بعد از قرارداد ۶۱ فرماندری دیگر به فیبرنوری متصل شدند. همچنین از میان هزار و ۱۵۷ بخشداری، ۲۳۱ بخشداری قبل از قرارداد به فیبر نوری متصل بودند که بعد از قرارداد به ۲۸۸ بخشداری به فیبرنوری متصل شدند و در کل ۸۲ درصد فرمانداری ها و ۹۹ درصد فرمانداری ها به فیبرنوری متصل شدند.

سلطانی در خصوص روند تغییرات مصرف ترافیک تصریح کرد: مصرف ترافیک بین المللی افت داشته و ترافیک داخل در حال رشد بود اما در حال حاضر ترافیک داخل و بین الملل شانه به شانه هم پیش می روند.

 

 

ابراهیم محمود زاده رئیس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران نیز در مراسم آیین رونمایی و بهره‌برداری از طرح‌های آماده افتتاح مخابراتی با اشاره به اینکه حضور صنعت مخابرات می تواند موجب رشد و توسعه دیگران شود، گفت: امروز این توفیق حاصل شد تا همه موضوعاتی که فکر می کردیم آرزو است، محقق شود. انشالله قرارداد و پروانه جدید مخابرات این هفته عملیاتی می شود و وزارت ارتباطات و شرکت مخابرات ایران در یک فرایند یکپارچه و هم راستا همکاری می کنند.

وی در خصوص ظریب نفوذ شرکت مخابرات ایران در دو حوزه ارتباطات ثابت و سیار گفت: در حال حاضر ۸۰ میلیون جمعیت و ۱۲۰ میلیون ظریب نفوذ داریم. ما نسبت به جمعیت از ظریب نفوذ عبور کردیم انشالله شرکت مخابرات به تثبیت درآمد هزینه خود یعنی در هزینه سرویس های خود می رسد و تحول روی می دهد.

محمود زاده در ادامه تصریح کرد: گزارشات مالی و برنامه برای سال آتی تهیه شده است. در سال های قبل فقط افتخار ما به تلفن بود اما در سال آتی قرار است به ۳۷ هزار میلیارد درآمد در سرویس و خدمات برسیم که از این درآمد ۶ هزار میلیارد تومان مربوط به تلفن و بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان مربوط به سایر خدمات ما است که درحال افزایش است.

وی در پایان گفت: انشاالله وارد سالهایی می شویم که تنوع محصولات داشته باشیم. تکنولوڗی هنوز صدایش به گوش ما نمی رسد و به یک میلیارد و نیم دلار نیاز داریم تا ۵ سال در مخابرات سرمایه گذاری کنیم.

نظرات : 0

ثبت نظر

92714