۱۴۰۲ دوشنبه ۲۰ آذر

امنیت

کشف چندین برنامه‌ مخرب اندرویدی در گوگل پلی

ICTPRESS - طبق اعلام کارشناسان امنیت سایبری، به تازگی چندین برنامه‌ مخرب اندروید که حاوی بدافزار هستند در گوگل پلی یافت شده که نزدیک به ۱۰ میلیون بار روی دستگاه‌های تلفن همراه نصب شده‌اند.

ایرانسل اپراتور برتر در حوزه پدافند غیرعامل شد

ICTPRESS - همزمان با هفته نکوداشت پدافند غیرعامل، ایرانسل، به‌عنوان اپراتور برتر در حوزه پدافند غیرعامل وزارت ارتباطات و فناوری‌اطلاعات، مورد تقدیر قرار گرفت.

به‌روزرسانی جعلی مرورگر گوگل کروم حاوی بدافزار است

ICTPRESS - محققان امنیتی درباره کمپین جدید به‌روزرسانی مرورگر کروم جعلی هشدار دادند که از بدافزار جدیدی به نام FakeUpdateRU برای فریب کاربران و دانلود یک تروجان دسترسی از راه دور استفاده می‌کند.

راهکار جدید و امن سامسونگ برای حفاظت از داده‌های مهم

ICTPRESS - شرکت سامسونگ از عرضه جهانی قابلیت پشتیبان‌گیری ابری موقت (Temporary Cloud Backup) خبر داد که روشی ایمن و آسان برای ذخیره و انتقال داده‌های مهم است.

وای‌فای رایگان؛ مهم‌ترین دلیل هک شدن تلفن همراه

ICTPRESS - اگرچه راه‌ها و روش‌های گوناگونی برای سرقت اطلاعات کاربران و هک گوشی تلفن همراه شناخته و نسبت به آنها هشدار داده شده است، اما اخیرا اعلام شده یکی از روش‌های هک کردن دسترسی به اینترنت دیگران

اشتباهاتی که موجب افتادن در دام هکرها می‌شود

ICTPRESS - گاهی اوقات یک اشتباه کوچک می‌تواند دری را روی هکرها باز کند، بنابراین مهم است که بدانید از انجام چه کارهایی باید اجتناب کنید.

ویروسی شدن گوشی همراه چه نشانه‌هایی دارد؟

ICTPRESS - کم‌توجهی کاربران در به‌روزرسانی آنتی‌ویروس و سیستم عامل باعث آلوده شدن سیستم‌ها به بدافزارها می‌شود که از بین رفتن اطلاعات ذخیره‌شده را در پی دارد.

سایبر بولی، ناهنجاری سایبری‌‌ای که مخرب‌تر از بدافزار‌ها است

ICTPRESS - بهزاد قاسمی کارشناس امنیت سایبری، با تحلیل بیش از 5 سال بر قلدری سایبری یا همان سایبر بولی، نظریه‌ای در رابطه با این ناهنجاری سایبری ارائه کرده است که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.