۱۴۰۲ یکشنبه ۱۳ اسفند

وزیر ارتباطات: پوشش فیبر نوری از ۲۰۰ شهر و ۶ میلیون خانوار عبور کرد

ICTPRESS - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: پوشش فیبر نوری از ۲۰۰ شهر و شش میلیون خانوار عبور کرده است و تا پایان سال هفت میلیون خانواده تحت پوشش قرار می‌گیرند.

 

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جلسه هیأت وزیران در جمع خبرنگاران، گفت: پوشش فیبر نوری در ۲۰۰ شهر از روز گذشته از شش میلیون خانوار عبور کرد و در صورتی که این خانواده‌ها درخواست دهند، ظرف یک ماه خطوط با کیفیت و پرسرعت را برای‌شان فراهم می‌کنیم.

وی افزود: سرعت اینترنت تحت فیبر نوری که در استان یزد افتتاح شد، ۱۰۰۰ مگابیت بر ثانیه بود. تاکید می‌کنم مردم باید حتماً درخواست فیبر نوری بدهند تا برای‌شان فراهم شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین از افزایش پوشش فیبر نوری به هفت میلیون خانوار تا پایان سال ۱۴۰۲ سخن گفت.

زارع‌پور با بیان این‌که به دنبال درآمدزایی از صنعت فضایی کشور هستیم، گفت: در پی اقتصادی کردن صنعت فضایی کشور هستیم، اما لازمه‌اش تثبیت و ارزان کردن فناوری‌های موجود در این صنعت است.

وی از قیمت‌های اقتصادی برای پرتاب ماهواره سایر کشورها توسط ایران به فضا سخن گفت و افزود: دنبال این هستیم تا پایان دولت سیزدهم ماهواره کشورهای متقاضی را هم با قیمت‌های اقتصادی در مدار زمین قرار دهیم.

نظرات : 0

ثبت نظر

34872