۱۴۰۳ سه شنبه ۲۶ تیر

نشان اعلام کرد: شرکت ارتباطات زیرساخت دسترسی به نشان با فیلترشکن را مسدود کرد

ICTPRESS - شرکت ارتباطات زیرساخت دسترسی به نشان با فیلترشکن را مسدود کرد.

 

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، نشان در بیانیه‌ای اعلام کرد شرکت زیرساخت دسترسی به نشان با فیلترشکن را مسدود کرده است.

در این بیانیه آمده است: شرکت زیرساخت مسئول ترافیک اینترنت کشور روز سه‌شنبه نوزدهم تیرماه، ساعت ۱۱ و بدون اطلاع قبلی دسترسی کاربرانی که از فیلترشکن استفاده می‌کنند را به سرویس‌های نشان مسدود کرده است.

در ادامه این بیانیه آمده است: اگر شما هم مثل اغلب کاربران برای دسترسی آزاد به اینترنت از فیلترشکن استفاده می‌کنید با تصمیم شرکت ارتباطات زیر ساخت در حال حاضر اتصال شما به نشان با اختلال یا مسدودی همراه شده است.

این اقدام باعث شده تا تعداد زیادی از کاربران نشان نتوانند از خدمات نقشه و مسیریابی استفاده کنند و در ساعات اخیر تلاش ما برای ارتباط و حل مسأله با شرکت زیرساخت که زیر مجموعه وزارت ارتباطات است، بی نتیجه بوده است.

در ادامه آمده است: نشان هرگز محدودیتی برای کاربرانی که از فیلترشکن استفاده میکنند اعمال نخواهد کرد. اکنون نیز در تلاش هستیم تا مشکل را در سریعترین زمان ممکن حل کنیم.

 

 

جواد عامل، مدیرعامل نشان هم در توییتی نسبت به این موضوع واکنش نشان داده و گفته است: این نخستین بار نیست که بات‌های به اصطلاح هوشمند شرکت‌های مجری فیلترینگ، در دسترسی شهروندان به سرویس‌های کاربردی اختلال ایجاد می‌کنند. متاسفانه هیچ مکانیزمی نیز برای پاسخ‌گویی و یا جبران آسیب‌ها به کسب‌وکارها و کاربران پیش‌بینی نشده است. در پاسخ به پیگیری‌ها، در یک تیکت و به صورت کلی اعلام شد که «مسدودی به صورت اتومات اعمال و دلیل آن راه اندازی سرویس های غیر مجاز نظیر VPN، پراکسی یا تونل بر روی سرورها است و با حذف آن‌ها، سرویس یه صورت اتومات بازخواهد گشت». ادعایی که به هیچ وجه صحت ندارد.

 

نظرات : 0

ثبت نظر

99036